Албански државјанин крадел во Горна Белица

Полицијата му поднека кривична.

Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе кривична пријава против Л.Б. од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот, во викенд куќа во струшкото село Горна Белица, сопственост на Д.М.(66) од селото Заграчани, во периодот од јануари 2018 до 17.11.2019, влегол и одзел сувенири, стекнувајќи се со противправна имотна корист.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани