Висок процент на вакцинација кај децата во охридско струшкиот регион

Состојбата со голема кашлица во охридско струшкиот регион стабилна. Се бележи висок процент на вакцинација, во струшко дури 98,8% од децата се вакцинирани со  дитипер и полио, а во охридксиот...

Приведен жител на Велешта ги омаловажувал полицајците

Приведен жител на Велешта ги омаловажувал полицајците. -На 30.03.2024 година во 11.40 часот, на крушната крстосница кај „Мороишки мост“, во близина на Струга, полициски службеници од полициската станица за безбедност...

Жител на Турција со фалсификуван пасош фатен на Ќафасан

Турчин со фалсификуван пасош фатен на Ќафасан. -Денеска (29.03.2024) во 01.00 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Т.С.Т.(48) од Република Турција затоа што при пасошка...

Ново обвинение за Мерко, противзаконски назначил директор на училиштето во Лабуништа

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен предлог против струшкиот градоначалник Рамис Мерко. Тој се товари за повреда на  законските прописи при именување на вршител на должност – директор на општинско...

Бесплатна квантна анализа на цело тело во аптеки Виа фарм

БЕСПЛАТНА КВАНТНА АНАЛИЗА НА ЦЕЛОТО ТЕЛО и изработка на комплетен минерално-витамински статус. Во организација на познатите аптеки Виа Фарм се нуди бесплатна анализа за сите заинтересирани граѓани. Квантните анализи нудат...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани