Денес дождливо, од утре ведро но посвежо

Времето денес  ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од пороен дожд и грмежи и со засилен ветер вдолж

Во Охрид утрово силен дожд.

Од утре се очекува разведрување но со малку пониски темпаератури. Во охрдско се очекува сончево време се температура до 24 степени. Посвежото време ќе трае до петок, кога повторно се очекува пораст на температурите до триесеттиот степен.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани