Физички нападнат скопјанец во Охрид

Нападнато било 25 годишно момче.

На 27.07.2019 година во 03,30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир од И.К.( 29) од Охрид кој го нападнал С.Д.( 25) од Скопје. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид против сторителот ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани