Холанѓанец починал во Трпејца

Холанѓанецот починал на 79 годишна возраст

.Вчера околу 08,30 часот во с.Трпејца-Охрид, во вила бил пронајден починат К.Ј.Т. (79) од Холандија.Смрт без видливи траги на насилство констатирал доктор од Итна медицинска помош .По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на обдукција.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани