Малолетничка починала на пат за Ургентен центар

14 годишното девојче било од струшко Лабуништа.

Утрово во 06 часот и 30 минути, во ОВР Струга, пријавено е дека, во Општата болница во Струга, Н.Т. (49), од струшкото село Лабуништа, во тешка здравствена состојба ја донел својата 14 годишна ќерка. Истата, на пат за Ургентен Центар во Скопје, починала.
По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција, соопшти Стефан Димоски, портпаролот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани