Охрид 7, Струга 5 нови случаи на корона

Во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 64 -Куманово 4 -Дебар 4 -Штип 2 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 5 -Битола 3 -Охрид 7 -Гостивар 2 -Македонски Брод 1 -Свети Николе 2 -Кичево 5 -Ресен 5 Во ГОБ „8 септември“ починати се 4 лица од Скопје на возраст од 51, 56, 58 и 67 години. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 123 оздравени пациенти од: -Скопје 17 -Куманово 92 -Штип 2 -Прилеп 1 -Тетово 4 -Велес 1 -Кичево 1 -Ресен 5 Досега во земјата се направени вкупно 61.727 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6454, бројката на оздравени пациенти е 2598, на починати е 306, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3550.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани