Охриѓанка недостапна за семејството, откако заминала на работа во странство

Охриѓанка недостапна за семејството, откако заминала на работа во странство.

-На 15.03.2024 во 09.10 часот во СВР Охрид е пријавено дека на 11.03.2024, А.Д.(38) од Охрид, го напуштила домот и заминала на привремена работа во странство. Според пријавеното, оттогаш таа е недостапна за семејството. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, стои во соопштението на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани