Охриѓанец фатен при кражба во автомобил

Охриѓанец фатен при кражба во автомобил.

На 13.06.2022 година во СВР Охрид приведен е 35 годишен охриѓанец, кој претходно на улицата „Пере Тошев“ во Охрид е затекнат при кражба од патнички автомобил „рено“ со охридски регистарски ознаки. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани