Охриѓанец навредувал полицајци

54 годишникот бил крајно недоличен кон полицаецот.

На 01.05.2020 година во 15.55 часот на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, З.Ј.(54) од Охрид, го наруши јавниот ред и мир, со карање, викање и непристојно однесување кон полициски службеник. Тој е приведен и проив него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани