Охриѓанец починал откако се лизнал и паднал

Падот бил кобен за 83 годишниот охриѓанец.

Вчера утро околу 08.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Марко Цепенков“ во Охрид, Б.Д.(83) од Охрид се лизнал и паднал, по што починал на местото. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани