Oктишанец користел марихуана-заработил кривична

Марихуаната била пронајдена лансиот август.

Според соопштението на МВР „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(26) од село Октиси, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 06.08.2018 година во Струга полициски службеници кај него пронашле и одзеле марихуана“. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани