Паднал од кајче ја повредил главата

На 28.07.2017 година околу 03,30 часот со возило на Итна медицинска помош, во болница „Св.Еразмо“, со повреди на главата бил донесен Г.С. (40) од Охрид.

Повредениот бил донесен од непознати лица кои кажале дека биле со кајчиња во водите на Охридското  Езеро, при што Г.С. паднал и се здобил со повреди. Се преземаат мерки за  целосно расчистување на случајот. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани