ОСБСП Охрид: Внимателно во сообраќајот, возете совесно и одговорно

И ова лето, Охрид очекува бројни туристи и гужви во сообраќајот. Бидејќи пред нас се стоте најцрни и најкритични денови кога е во прашање безбедноста во сообраќајот, Општинскиот совет за...

Со тупаници и нож го нападнал возачот на линија Лабуништа-Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудије при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава  против М.Ц.(29) од струшкото село Долна...
Social profiles