Подгорчанец нападнал полицајци

32 годишниот А.А. добил пријава.

Вчера во 13.50 часот во Одделението за внатрешни работи Струга бил приведен А.А.(32) од струшкото село Подгорци. Тој претходно го нарушил јавниот ред и мир и се обидел физички да го нападне М.Џ. од истото село.
При преземање мерки со за расчистување на нарушениот јавен ред и мир, А.А. физички ги нападнал полициските службеници. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани