Повреден велосипедист во Струга

Повреден велосипедист во струшката населба Плитишта.

 

На 16.09.2019 во 11.30 часот во населба Плитишта-Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „цитроен“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.Б.(65) од с.Боровец, струшко, и велосипед управуван од М.К.(65) од Струга. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил М.К. и бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Струга.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани