Пожар во близина на граничниот премин Ќафасан

Пожар во близина на граничниот премин Ќафасан.

 

-„На 10.09.2019 во 12.00 часот во Полициска станица Струга било пријавено дека настанал пожар покрај магистрален пат во близина на Граничиот премин „Ќафасан“, при што горела борова шума. Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Струга“, информираат од МВР. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани