При пад од велосипед, повредена девојка

25 годишната девојка е задржана во „Св.Еразмо“.

На 23.05.2020 година во 12 часот, на регионалниот пат Охрид-Св.Наум во близина на месноста „Кај Изворот“, случена е сообраќајна незгода во која учествувал велосипед марка „GIANT“ управуван од А.С. (25) од Охрид.
Според изјавата на Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, девојката „со возило на Итна медицинска помош е пренесена е во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид и по укажаната лекарска помош задржана е на понатамошно лекување“.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани