Пријавени два пожари, нема повредени

Пријавени два пожари, нема повредени.

-На 10.04.2024 во 19.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека настанал пожар во помошни простории од куќа на улица „Марко Цепенков“ во Охрид. Истиот ден во СВР Охрид е пријавено дека на површина со нискостеблеста вегетација кај стрелиштето „Бејбубнар“, избувнал пожар. И во двата случаи нема повредени лица, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles