Регистриран земјотрес утрово во Охрид

Утрово во 05 10 часот по локално време во Охрид е почуствуван земјотрес со јачина од 3,2 степени по Еверопската сеизмичка скала. 

 

Епицентарот на земјотресот, според интернет апликациите бил на 5 км од Охрид во близина на селото Мислешево. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани