СДСМ на централен одбор денеска во Охрид

СДСМ на централен одбор денеска во Охрид.

 

Денеска со почеток од 16 часот во салата во хотелот „Инекс Горица“ во Охрид ќе се одржи деветтата седница на Централниот одбор на СДСМ.

 

На седницата ќе се дебатира за суштинските промени во партијата, новот систем на делување и работа на партијата, напредокот на државата, а се очекува и заокружување на внатрепартиските промени и избор на ново партиско раководство, се вели во партиското соопштение.

На денешната седница на ЦО на СДСМ се очекува една од главните теми да биде најавената „метла“ и реконструкцијата на Владата.Премиерот  најави и реконструкција на Владата со најмалку шестмина нови министри.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани