Се скарале роднини во Охрид

Двајцата ќе добијат пријава.

Синоќа околу 18 часот и 30 минути, на улицата „130 во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање и непристојно однесување помеѓу О.А.(39) и О.А.(40), двајцата од Охрид. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, стои во соопштението од Канцеларијата за односи со јавноста.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани