Со боксови го претепал својот брат

Жител од Корошишта го претепал својот брат.

Според полициското соопштение „ На 13.07.2019 година во 15,30 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „ Вељко Влаховиќ“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Д. врз неговиот брат А.Д.(67), двајцата од струшкото село Корошишта. Против напаѓачот, полициската станица од Струга ќе поднесе соодветна пријава“.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани