Спасете се од комарци и муви: Рецепт за домашна мешавина

Летото на сите ни е познато по тоа што комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во домовите.

Зза да се спасите од овие несакани инсекти, постои еден домашен трик, а тој воопшто не е штетен за децата и животните.Се што треба да направите е да измешате пола чашка шампон, пола чашка маслиново масло и пола чашка оцет. Овие состојки откако ќе ги измешате во шише со распрскувач веднаш ќе има ефект.Пробајте!

Извор:republika.mk

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани