Температурите паднаа, пристигна и првиот снег

Пристигна првиот снег  во земјава. Како што веќе беше најавено,  од денес нагло намалување на температурите.

Денес во Охрид променливо облачно време а  температурата ќе се движи од 4 до 10 степени.  Во следните денови температурите ќе се движат во 3 до максимални 16 степени. 

Пренесуваме дел од метео прогнозата на Славчо Попоски :

 

 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани