Teпaчка со нож во Охрид, еден повреден во болница

Во тепачката еден е сериозно повреден.

Физичка пресметка меѓу две лица од Скопје е случена околу 17.30 во куќа на улицата Кузман Капидан во Охрид. Напаѓачот,  кој употребил остар предмет е приведен, а повредениот со сериозни повреди е пренесен во Општа болница во Охрид. Се преземаат мерки за расветлување на  настанот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани