Тепачка во Охрид

30 годишник нападнал 10 години постар охриѓанец.

На 23.02.2020 година, во 03 часот, на улицата „Партизанска“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од К.П.(30) од охридската населба Рача врз А.Р.(40) од Охрид. По целосно документирање на настанот, против него СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани