Трагедија во струшко

Жена починала откако врз неа паднало дрво.

Вчера околу 11.20 часот во полициската станица Струга било пријавено дека во атар на селото Октиси, струшко, кај место викано „Мезериште“,С.Г.(57) од истото село била повредена од дрво кое паднало врз неа. Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“, каде што подлегнала на повредите.
Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Струга, а по наредба на Jавен обвинител, телото било предадено на обдукција, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани