Уште еден земјотрес со епицентар во преспанско

Во 20.01 часот синоќа во земјава е регистриран земјотрес со јачина од 2.9 степени со епицентар на 8 километри северно од Ресен.

 

Потресот е почувствуван и во Охрид. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани