ВИДЕО: Славеничка атмосфера во ВМРО Охрид

Со музика, развеани знамиња, бакли и огномет ОК на ВМРО ДПМНЕ вечерва ја прослави големата победа. Голем број симпатизери, членови, раководството на партијата и градоначалникот Кирил Пецаков ја слават победата на Гордана Силјановска.

Претседателскиот кандидат на коалицијата предводена од Вмро Дпмне Гордана Симјановска, според аналитиката на Вмро Дпмне во Охрид освои 14 459 гласови. Кандидатот на СДСМ Стево  Пендаровски 5 535.

Максим  Димитриевски – 2900
Бујар Османи  – 1117
Ванковска – 1156
Арбен Таравари -341
Стевче  јакимовски  -148
Неважечки 721

 

 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани