Втор по ред фестивал „Охрид колинг 2017“

Охрид подготвен за вториот по ред фестивал „Охрид колинг“.

На 1 и 2 август, на „Билјанини извори“ ќе се одржи „Охрид колинг 2017“ (Ohrid Calling 2017). Ќе настапат светски понзатите диџеи Афроџек и Хардвел и нивните специјални гости Равитез, Данте Клај и Кил д буз.  На 4 август  е предвиден концерт на легендарните Бело Дугме. 

На првиот фестивалски ден на кој како главна ѕвезда ќе настапи популарниот AFROJACK, шоуто ќе го отвори младиот и талентиран диџеј RAVITEZ. DJ RAVITEZ е млад диџеј од Холандија, чија кариера започнува пред 7 години.  велат од „Авалон.

– Нааша желба е  оваа манифестација да прерасне во традиција. Во иднина планираме да имаме дисперзирани настани  не само околу 2 август веќе преговараме со Авалон. И охриѓани и сите гости кои престојуваат во Охрид во овој период сигурен сум дека ќе уживаат на сите три фествалски вечери, изјави Ѓоко Апостолов раководител на Секторот за туризам. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани