За продолжениот викенд променливо време

Денеска ќе биде сончево и топло, но од утре нестабилно и променливо време.

За продолжениот празничен викенд во Охрид се очекува сончево со повремени облачни периоди. Не е исклучена можноста за краток дожд, особено во недела. 

Температурите ќе се движат од 15 до 28 степени. 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани