Жител на Велмеј нападнал соселанец

Жител на Велмеј нападнал соселанец.

-На 20.02.2024 година во 16.20 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, на улицата „Мазатар“ во селото Велмеј, општина Дебрца, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од З.Ј.(54) врз М.Ј.(55), двајцата од истото село. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани