Тепачка меѓу две лица од село Лескоец

Тепачка меѓу две лица олд село Лескоец.

-На 22.02.2024 во 15.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на улица „Караорман“ во охридското село Лескоец, Д.А физички го нападнал Ј.С.(41), двајцата од истото село, која прераснала во меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани