126 нови случаи на корона, во Струга 2

Во последните 24 часа се направени 1140 тестирања, а регистрирани се 126 нови случаи на ковид-19.

 

Во: – Скопје 66 – Куманово 6 – Штип 15 – Прилеп 3 – Тетово 19 – Струга 2 – Велес 2 – Битола 1 – Кавадарци 4 – Гостивар 2 – Пробиштип 2 – Свети Николе 1 – Ресен 3 Починати се 4 лица, по еден пациент од Скопје, Прилеп, Тетово и Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 48 оздравени пациенти. – Скопје 43 – Штип 1 – Битола 1 – Ресен 3 Досега во земјата се направени вкупно 60.773 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6334, бројката на оздравени пациенти е 2475, на починати е 302, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3557.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани