Охриѓанец бил агресивен во казино

41 годишникот е приведен.

На 13.01.2021 година во 01,30 часот, во СВР Охрид, приведен е Г.Б.(41) од Охрид. Според Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „тој, претходно го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработен во казино, лоцирано на улицата „Партизанска“ во Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава“.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани