Нов реорд 594 нови случаи на коронa, во Охрид 10

Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на ковид-19.

 

Во: – Скопје 303 – Куманово 22 – Дебар 5 – Штип 13 – Прилеп 19 – Тетово 26 – Струга 12 – Велес 17 – Битола 18 – Охрид 10 – Кавадарци 7 – Гостивар 12 – Гевгелија 13 – Струмица 34 – Крива Паланка 7 – Радовиш 6 – Кочани 18 – Пробиштип 3 – Демир Хисар 2 – Пехчево 1 – Берово 2 – Валандово 7 – Виница 2 – Делчево 5 – Кратово 1 – Свети Николе 2 – Кичево 17 – Ресен 7 – Неготино 3 Во болнички услови починати се 3 лица, пациент од Куманово (70г), од Прилеп (67г) и еден пациент од Богданци (75г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 162 оздравени пациенти од: -Скопје 79 -Штип 8 -Прилеп 6 -Тетово 5 -Струга 1 -Велес 2 -Битола 3 -Кавадарци 2 -Гостивар 3 -Гевгелија 2 -Струмица 12 -Крива Паланка 6 -Радовиш 1 -Кочани-8 -Пробиштип 1 -Македонски Брод 1 -Берово 8 -Валандово 3 -Свети Николе 7 -Кичево 4 Досега во земјата се направени вкупно 219.158 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23201, бројката на оздравени пациенти е 17111, на починати е 824, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 5266.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани