Со незаборавен настап на Тереза Кесовија отворена Вевчанската колонија

Вевчани неисцрпна инспирација за врвните светски сликари. Триесеттина уметници и годинава  ќе  творат  на меѓународната уметничка колонија “Вевчански видувања”, што синоќа свечено се отвори со ексклузивен концерт на хрватската дива...

ОСБСП Охрид: Внимателно во сообраќајот, возете совесно и одговорно

И ова лето, Охрид очекува бројни туристи и гужви во сообраќајот. Бидејќи пред нас се стоте најцрни и најкритични денови кога е во прашање безбедноста во сообраќајот, Општинскиот совет за...

Со тупаници и нож го нападнал возачот на линија Лабуништа-Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудије при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава  против М.Ц.(29) од струшкото село Долна...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани