Улогата на полицијата во демократизацијата – проект на ИПА во Охрид

„Улогата на полицијата во демократизацијата на општеството“, е насловот на проектот што викендов во Охрид се реализираше во организација на Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) Оддел Македонија. (more…)

Се поголеми се шансите Роналдо да се појави на „Арената Филип Втори“?

Откако португалската фудбалска федерација му даде одмор за да биде со неговите новородени близнаци се зголемија шансите еден од најдобрите фудбалери во светската историја да заигра на арената Филип Втори...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани