Кривични за реконструкцијата на Домот на АРМ во Охрид

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Никола Тодоров – поранешен министер за образование и наука и Панче Кралев, исто така поранешен министер за образование...

Трета инфо сесија за ИПА програмата за прекугранична соработка

    Во врска со вториот повик за аплицирање со проектни предлози во рамките на ИПА- програмата за прекугранична соработка меѓу  Република Македонија и Република Албанија за периодот  2014-2020 година,...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ И МИНИСТЕРОТ ФАЗЛИУ ВО ПОСЕТА НА ГРАДИНКАТА „РАЗВИГОРЧЕ“

Градоначалникот на Охрид ,Јован Стојаноски заедно со Министерот за Локална Самоуправа  на Р. Македонија, Сухејл Фазлиу , градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески и претставници од Бирото за Регионален развој...

МИНИСТЕРОТ ФАЗЛИУ НА РАЗГЛЕД НА ПАТЕКАТА ОД СААТ КУЛАТА ДО ГОРНА ПОРТА

Во рамки на работната посета на Охрид, Министерот за Локална Самоуправа Сухејл  Фазлиу и градоначалникот Јован Стојаноски беа на увид на патеката која од Саат кулата води   до старата училишна...

Затворениците на штрајк со глад, бараат општа амнестија

Стотици затвореници низ затворите во Македонија почнаа штрајк со глад, барајќи да добијат право на амнестија, исто како што се зборува дека ќе бидат помилувани дел од обвинетите за настаните...

Охридските ученици апсолутни победници на Олимпијадата по физика во Бугарија

Учениците од „Христо Узунов“ апсолутни победници на Олимпијада по експериментална физика насловена како -Ден на електронот, што пред два дена  се одржа на физичкиот факултет СУ"Св.Климент Охридски"-Софија,Бугарија. (more…)
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани