Вечерва се отвора фестивалот Охридско лето

Со грандиозниот проект – Концерт на четири тенори, светски познати уметници од Италија, Алесандро Косентино Де Акриса, Федерико Сера, Џовани Мариа Палмиа и Уго Тарквини, заедно со Оркестарот на Националната...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани