64 оздравени, 22 новозаразени со корона

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 64 оздравени пациенти.

– Скопје 17
– Куманово 9
– Прилеп 12
– Тетово 3
– Струга 12
– Охрид 9
– Гостивар 1
– Кичево 1
Во изминатите 24 часа направени се 145 тестирања, а потврдени се 22 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-13, Прилеп-2 и Тетово-7. Досега во земјата се направени вкупно 19241 тестирања на ковид -19.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1664, бројката на оздравени пациенти е 1200, на починати е 91, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 373.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани