Бебе почина во охридската болница

Деветмесечно бебе почина охридската болница.

-На 17.05.2024 во СВР Охрид, пријавено е дека во 08.10 часот во Општа болница во Охрид починало деветмесечно бебе, кое претходно со Итна медицинска помош било донесено во неконтактибилна состојба. Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвиниел телото е дадено на обдукција, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани