Со тупаници и нож го нападнал возачот на линија Лабуништа-Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудије при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава  против М.Ц.(29) од струшкото село Долна...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани