Дебранец уапсен во Вевчани со прашкаста материја

Дебранец уапсен во Вевчани со прашкаста материја.

 

На 16.10.2020 околу 14.00 часот во с.Вевчани, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга го лишиле од слобода Љ.А.(23) од Дебар, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани