Двајца стружани биле физички нападнати

Настанот се случил вчера утро.

На 23.02.2020 година околу 03 часот, на улицата „ЈНА“ во Струга нарушен е јавниот ред и мир, во кој, засега непознати лица, физички ги нападнале А.Л.(45) и Ф.И.(52), двајцата од Струга. Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачите по што, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани