Фудбалските терени се подготвуваат за натпреварот од првото коло за Лигата на шампиони

На 3 јули стартуваат активностите на градскиот фудбалски терен “Билјанини Извори” како последни подготовки пред одигрувањето на .

За потсетување нашиот шампион тимот на Струга Трим Љум ќе игра во квалификациите за Лигата на шампиони во фудбал со тимот на Слован Братислава од Словачка. Ние како претпријатие во соработка со македонскиот фудбалски шампион максимално сме посветени во подготовка на фудбалскиот терен за претстојниот натпревар како би овозможиле на фудбалските тимови што подобри услови за одигрување на натпреварот. За да го постигнеме тоа од 03 јули до 25 јули градскиот фудбалски терен нема да може да се користи така што им се заблагодаруваме на разбирањето на сите наши сегашни фудбалски корисници што во посочениот период нема да можат да го користат градскиот фудбалски терен. ЈП “Билјанини Извори” на македонскиот фудбалски шампион им посакува многу успех во квалификациите за Лигата на шампиони во фудбал, стои во соопштението до јавноста.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани