Илегалец приведен во Лабуништа

Илегалецот бил албански државјанин.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека „Вчера во 13.30 часот, полициски службеници од полициската станица за Граничен надзор „Лабуништа“ во село Лабуништа го затекнале X.H. од Република Албанија.“
Од извршените проверки било утврдено дека тој илегално влегол во Македонија, по што бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка, нагласи портпаролот Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани