Интерпол го бара, приведен на Ќафасан

Интерпол, по К.С. распишал меѓународна потерница.

На 27.07.2019 во 00.10 часот на Граничен премин -Ќафасан, поради меѓународна потерница од страна на Интерпол-Тирана Република Албанија, приведен е К.С. (51) од Елбасан –Албанија.
Тој е задржан во полициската станица од општа надлежност -Струга за понатамошна постапка, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Social profiles