Караница заврши со пукотници

Караница заврши со пукотници.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.Ц.(44) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. Тој, на 22.04.2022 година, во куќен двор на улица „130“ во Охрид предизвикал вербална караница со Б.М. од Охрид, која прераснала во тепачка. Притоа, пријавениот од својот дом земал ловечка пушка, која ја поседувал со дозвола и во воздух испукал еден куршум, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани